Taneční přípravka Úsměvu

Taneční přípravka Úsměvu je určena pro děti a mládež ve věku 10 – 18 let. Přihlásit se do ní mohou i dospělí do 25 let, kteří již tancovali v nějakém folklórním souboru nebo prostě jen mají chuť zkusit ve folklórním souboru tancovat.

Taneční přípravka souboru je, jak už název napovídá, přípravou mladých lidí pro účinkování a vystoupení s dospělým Folklórním souborem Úsměv. Důležité je zvládnutí základního tanečního postavení a základních tanečních kroků a tanců (včetně polky a valčíku). Snažíme se připravit mladé lidi z přípravky tak, aby za 2 – 3 roky byli schopni se plně zapojit do dospělého souboru.

Taneční přípravka funguje s různými přestávkami při FS Úsměv téměř 40 let a vedou ji vždy zkušení tanečníci či vedoucí souboru. Současnými vedoucími jsou Honza Jílek a Markéta Jílková, vedoucí taneční složky Úsměvu. Taneční přípravka se pravidelně účastní všech výročních představení a oslav Úsměvu, včetně každoročních vánočních koncertů nebo tradičního velikonočního pochodu na Rabštejn. Vystupuje také na Městských slavnostech v Horní Bříze.

Taneční zkoušky probíhají v sokolovně v Horní Bříze vždy ve čtvrtek od 18.30 do 20 hodin, kdy poslední půlhodinka je společná s dospělými členy souboru. Snažíme se mladé lidi přitáhnout zábavnou formou k folklóru, protože jsou to právě lidové tradice, které je třeba předávat a uchovávat pro budoucí generace.

Přijďte to zkusit i vy, protože tanec může být i zábava a dobrá parta základem pro mnohaletá přátelství!

                                                                                Srdečně zvou

                                                                                                    Markéta a Honza Jílkovi

 

email: mjilkova(at)centrum.cz a jilekjan(at)centrum.cz